LUSHNJA PORTAL
MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lushnje: Me se fundi, nisin punimet per rrugen e harruar prej kaq vitesh!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 39
Location : Athine.

MesazhTitulli: Lushnje: Me se fundi, nisin punimet per rrugen e harruar prej kaq vitesh!   Mon Jun 15, 2009 2:41 pm

Ne segmentin rrugor Divjak-pushim i shofgerit, kane nisur punimet nga dy firma te medha. Punimet kane filluar pak dite me pare, lajmi eshte bere i ditur si nga televizionet kombetare edhe lokal, po ashtu edhe nga shtypi.
Te dy kompanit kane filluar punimet me drejtim te kundert, me qellim bashkimn ne mes te saj dhe perfundimin sa me te shpejte.
Kjo rruge eshte e nje rendesie te vecante per te gjithe rrethin e Lushnjes, pasi ajo do te jete oksigjenuese per zonen dhe sipas projekte planit, ajo do te perbeje unazen e qytetit te Lushnjes!
Keshtu jane shprehur disa zyrtare te larte dhe inxhinier te kompanive sipermarrese.
Ky segment rrugore i ka kushtuar shume fermerit te kesaj zone, pasi cilesia e saj ishte mjeruese thuajse gati jashte perdorimi, kjo ishte nje nga arsyet qe solli izolimin e rreth (70.000-je) shtatedhjet mije banoreve te zones nga pjesa tjeter e vendit.
Le te shpresojme se punimet do te jene me te vertet te kenaqeshme dhe jo provizore dhe per shfrytezim elektoral!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Lushnje: Me se fundi, nisin punimet per rrugen e harruar prej kaq vitesh!
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Rozi Theohari: Rihapet Shkolla Shqipe e Lynn-it, Mass
» FUNDI I NJĖ DIKTATORI
» Shkup: Sė shpejti fillojnė punimet nė sheshin "Skėnderbeu"
» Delegatėt e LDK-sė nisin tė mblidhen pėr Kuvendin e VIII Zgjedhor
» Major Nazif Ramabaja:Fundi i manipulimit pėr njė betejė historike

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create a free blog