MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dėrgohen pėr gjykim 3 policėt qė rrahėn tė miturin shqiptar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 40
Location : Athine.

MesazhTitulli: Dėrgohen pėr gjykim 3 policėt qė rrahėn tė miturin shqiptar   Mon May 04, 2009 12:28 pm

TORINO- Dėrgohen pėr gjykim tre agjentėt e policisė hekurudhore tė Torinos, tė cilėt akuzohen pėr dhunė tė ushtruar ndaj njė minoreni shqiptar, emigrant nė Itali. Tre tė pandehurit akuzohen pėr tentativa private tė dhunės, fyerjeve dhe informacione tė rreme nė njė raport zyrtar. Ngjarja ka ndodhur mbrėmjen e 25 shtatorit 2007, te stacioni i Porta Nuova, kur tė miturin shqiptar e kishte ndaluar njė polic dhe i kishte kėrkuar dokumentet. “I vetmi letėr-dokument qė kisha ishte kartela e sigurimeve shėndetėsore”, -kishte dėshmuar vetė i mituri shqiptar me iniciale N.J. Mirėpo, polici i hekurudhave i kishte treguar me dorė zyrėn duke i thėnė: “Kalo andej”. Sapo ka hyrė e kanė qėlluar me grushte nė qafė, shkelma nė kofshė. 15-vjeēari kishte reaguar duke u thėnė: “Ē’bėni se jam dhe i mitur”, por policėt kishin vazhduar ta qėllonin me shkelma dhe pėrplasnin pas murit. Kjo ngjarje ėshtė mohuar gjithmonė nga policėt e shėrbimit atė mbrėmje. Patrizia e Caputo, prokurorja, ka kėrkuar njė raport mjekėsor pėr tė vlerėsuar gjendjen shėndetėsore tė djaloshit shqiptar. Raporti mjekėsor nuk e ka sqaruar kėtė ēėshtje: “Tė dhėnat mjekėsore nė ēėshtje nuk nėnvizojnė praninė e plagėve specifike tė tilla dhe se nuk mund tė provohet me shumė siguri sulmi ndaj tė miturit. Megjithatė, mungesa e kėtyre plagėve nuk e bėn tė paqenė raportimin e djaloshit shqiptar, ndėrsa ka qėndruar pesėmbėdhjetė ditė nė prognozė”, - ka thėnė prokurori. Ndėrkohė, gjykata pritet tė analizojė tė gjitha veprimet hetimore tė hetuesve dhe tė vendosė pėr fatin e tre oficerėve tė hekurudhave, Ambrogio Pirajno, 28 vjeē; Michele Kazzolla, 43 vjeē; e Roberto Molino, 32 vjeē.

Gazeta Shqiptare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
 
Dėrgohen pėr gjykim 3 policėt qė rrahėn tė miturin shqiptar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gjendje lufte nė Kumanovė, 9 policė tė plagosur (Foto/Video)
» Trupat e tė vrarėve nė Kumanovė dėrgohen pėr autopsi
» Masakėr nė Durrės, i kėrkuari Dritan Dajti vret 4 policė e 1 civil, arrestohet i plagosur
» Policia e Kosovės arreston gjashtė policė tė MPB tė Serbisė
» Pėrse Enver Hoxha e kritikonte Ēe Guevarėn

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Shtypi dhe politika :: Tema e shtypit tė ditės-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Sosblogs