MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Grate e Tufines i ankohen Flamurit per burrat qe i tradhtojne me faturistet e KESH.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 40
Location : Athine.

MesazhTitulli: Grate e Tufines i ankohen Flamurit per burrat qe i tradhtojne me faturistet e KESH.   Fri May 01, 2009 11:45 am

Gratė e Tufinės i ankohen Flamurit pėr burrat qė i tradhtojnė me faturisten e KESH

Nga Antena brenda familjes

Njė letėr nga disa gra tė Tufinės i ėshtė drejtuar Genc Rulit dhe Gjergj Bojaxhiut. Gratė e Tufinės kėrkojnė qė gruaja, e cila u mbledh lekėt e dritave, tė pushohet nga puna, pasi ato dyshojnė se ajo u merr mė shumė lekė nga sa duhet burrave tė tyre.
Njė kopje e letrės mbėrriti dhe te Flamuri. Ky i fundit u trondit nga pėrmbajtja dhe filloi menjėherė verifikimin.
Sė pari mori nė telefon Bojaxhiun.
- A ėshtė e vėrtetė kjo qė thonė kėto gratė pėr kėtė faturisten tuaj? - tha Flamuri.
- S’di ē’tė them, - i tha Bojaxhiu. - Pėr mua ėshtė grua shumė korrekte. I kam thėnė qė, nėse nuk i mbledh lekėt nė Tufinė, do tė tė heq nga puna. Dhe ajo m’i ka sjellė nė rregull. Se ē’metoda ka pėrdorur, nuk e di, por mua m’i ka sjellė nė rregull lekėt.
I shqetėsuar mori nė telefon Genc Rulin.
- A tė ka ardh kjo letra e grave tė Tufinės qė ankohen pėr faturisten e KESH qė i rropi burrat e tyre duke u marrė lekėt? - e pyeti.
- Nuk di ē’tė tė them, - i tha Ruli. - Mua plani mė del nė rregull. Mė rezulton qė kjo gruaja mund tė ketė marrė bakshish ndonjė punim artistik nga burrat, por jo lekė. S’kam dėgjuar gjėra tė tilla. Shiko se mos kanė zili ato gratė, se mund tė jetė e pashme kjo gruaja.
Kjo e hutoi dhe mė shumė Flamurin. Nuk dinte ē’tė bėnte me kėtė ankesė. Ta merrte atė burrin nė telefon, ai ishte nė Poloni dhe akoma nuk i kishte ikur gėzimi i aplikimit nė BE. Sidoqoftė, njė zgjidhje i duhej dhėnė, pasi ai ėshtė i ndjeshėm ndaj skandaleve seksuale. Vendosi t’i bėj telefon.
- Mė ka ardhė njė letėr shqetėsuese, - i tha Flamuri me druajtje….
- Flamur, aplikimi ishte njė fitore e madhe. E kemi meritu me kohė kėtė aplikim. Duhet me e festue. Duhet tė porosisėsh urgjent 200 mijė, … jo 350 mijė..., jo 500 mijė postera, ku tė shkruhet “Shqipėria, nė Evropė”. Jo, duhet me e bė. S’ka problem pėr faturėn, fol me atė qė bėn gjithmonė pazare pėr kėtė punė dhe i paguajmė.
- Dakord, doktor, e bėj unė, po desha tė tė them njė ngjarje qė ka ndodhur nė Tufinė.
- Flamur, na duhen vetėm ngjarje qė dėshmojnė identitetin tonė evropian, qė jemi njė vend qė meritojmė Evropėn.
- Po, ndaj desha tė tė pyes, - i tha Flamuri, - se disa gra nga Tufina po ankohen pėr ngacmime seksuale nga njė punonjėse shteti…
- Si, nė Tufinė? Po ēne nė Tufinė, qeveria i ka zyrat nė Tiranė…?
- Jo, jo, s’e kanė me qeverinė qendrore, por me njė grua, qė besojnė se u merr lekė burrave tė tyre dhe ata justifikohen se ėshtė shtrenjtuar fatura e dritave.
- Flamur, kush ėshtė kjo gru…?
- Njė punonjėse e Genc Rulit, d.m.th., varet nga Bojaxhiu, d.m.th., e ka fut nė punė Sait Dollapi, d.m.th., s’e di, mund ta kem futė dhe unė.
- Flamur, kjo ėshtė njė gja shumė e rėndė. Dyshoj qė e kanė sajuar tė tėrheqin vėmendjen nga aplikimi nė BE. Duan tė na tregojnė popull primitiv. Jo Flamur, duhet ta sqarosh kėtė. Nėse ėshtė e vėrtetė, ajo gru pėr 4 minuta tė pushohet nga puna.
- Nuk kemi fakte, - tha Flamuri, - kemi vetėm njė letėr tė atyre grave…
- Shikojini mirė ato gra, Flamur. Nėse janė socialiste, atėherė ajo gru, pėr tė cilėn ankohen ato, duhet dekoru dhe duhet ngritė nė pėrgjegjėsi, nėse janė demokrate, ajo gru duhet pushu. Jo, se kjo na errėson gjithė suksesin. Fol me Rulin, jo, mos fol me Rulin, fol me Bojaxhiun, jo, as me Bojaxiun mos fol… shiko, takoje vetė njėherė atė gruan dhe shiko ē’tip ėshtė, jo vetė jo, se s’dihet, provokon, ēfarė tė bėjmė me tė, ēfarė tė bėjmė… shiko, mirė shumė, lėre kėtė muhabet Flamur, do na e kenė sajuar qė tė errėsojnė hyrjen nė BE. Mos u merr me tė..


Teksti i letrės


Ju ēqetėsojn disa gra tė zonės Tufin, rrethit Tiranės
U banė tre vjet si Drejtorija e Keshit ka sjell nė ket zonė nji gru si quhet Merjeme pėr tė shiqu sahatet e energjisė.
Zonja Merjeme nuk paska ardhur pėr tė shiqu sahatet, por paska ardhur pėr tė vazhdu zanatin e saj si prostitutė.
Nu kemi lekė me mbajtur fėmijėt me bukė, ato lekė qė kanė burrat, ia japin kėsaj prostitute.
Lutemi asaj ministrije dhe personalisht ministrit tė Energjetikės tė na e largojė sa ma parė kėtė gru prostitutė nga kjo zonė se na qiti nė rrug tė madhe, na la fėmijėt pa bukėn e gojės.
Mbetemi me shpresė
Sa thamė ma sipėr, jemi shumė gra, por pak po shkruajmė emrat
(Vijojnė emrat)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
 
Grate e Tufines i ankohen Flamurit per burrat qe i tradhtojne me faturistet e KESH.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gani Qarri:Ēlirimi i Shkupit dhe ngritja e Flamurit Kombėtar nga Bajram Daklani mė 12 gusht tė vitit 1912
» Dashnim Hebibi:Dita e flamurit u festua edhe nė Bosnjė e Hercegovinė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Shtypi dhe politika :: Tema e shtypit tė ditės-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Free blog