MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kėrkimi nė Google ėshtė i mirė pėr trurin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ledi
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 31/08/2008
Age : 35
Location : Athens

MesazhTitulli: Kėrkimi nė Google ėshtė i mirė pėr trurin   Thu Feb 19, 2009 1:57 pm


Kėrkimi, gjetja dhe leximi i artikujve do t’ju bėjnė mė tė menēur.
Sipas njė studimi, hulumtuesit e Universitetit tė Kalifornisė nė Los
Anxhelos kanė zbuluar se kėrkimi online mund tė jetė i mirė pėr trurin. Ekipi i hulumtuesve vendosi 24 vullnetarė nė makinat MRI (rezonanca magnetike imagjinuese) pėr tė matur veprimtarinė e tyre nė tru, derisa ata po kėrkonin online nė internet.
Nė kėtė mėnyrė hulumtuesit gjetėn se kėrkimi online nė internet pėrmes makinave kėrkuese Google apo Yahoo,
stimulon qendrėn e trurit, e cila kontrollon vendim-marrjen dhe
logjikimin kompleks. Hulumtuesit po ashtu thonė se kėrkimi nė ueb faqe
po ashtu ndihmon duke zvogėluar ngadalėsimin e trurit, qė ndodhė me
kalimin e moshės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Kėrkimi nė Google ėshtė i mirė pėr trurin   Fri Feb 20, 2009 3:25 am

njejta gje thuhet edhe per studimin , sa me shume te studiosh aq me shume e ve ne levizje trurin !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Ledi
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 31/08/2008
Age : 35
Location : Athens

MesazhTitulli: Re: Kėrkimi nė Google ėshtė i mirė pėr trurin   Fri Feb 20, 2009 9:09 pm

Sigurisht qe sdudimi eshte metoda kryesore ! Menyra e kerkimit ne Google dhe leximet e artikujve gjitashtu jane nje ndihme per te plotesuar akoma me shume njohurit e tona.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kėrkimi nė Google ėshtė i mirė pėr trurin   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kėrkimi nė Google ėshtė i mirė pėr trurin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Daut Rexhepi - Leka: Sensibilizimi i ēėshtjes ēame nė Maqedoni dhe kėrkimi i rrugėve tė rikthimit nė Ēamėri

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Shkenca dhe jeta :: Informatikė dhe Internet-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Sosblogs