LUSHNJA PORTAL
MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bota pas zhdukjes sė njerėzimit (DOKUMENTAR)

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ledi
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 31/08/2008
Age : 35
Location : Athens

MesazhTitulli: Bota pas zhdukjes sė njerėzimit (DOKUMENTAR)   Wed Jan 21, 2009 7:29 pm

Me mendje nė Ēėrnobil dhe Pripyat, ēka do tė ndodhte me planetin Tokė, nėse njerėzimi zhduket pėrnjėherėsh dhe pėrgjithmonė?

Ēdo tė ndodhte me ekosistemin? Ēfarė mbetjesh tė botės sonė tė
industrializuar do tė mbijetonin? Ēka do tė shkatėrrohej mė shpejt? Nga
gėrmadhat e civilizimeve antike, deri nė ditėt e sotme, qytetet
shkretoheshin nga katastrofat natyrore, ku historia na ka informuar
tėrthorazi se ēka mund tė ndodh nėse do tė zhdukej njerėzimi.
Dokumentari mė i shikuar nė botė, "LIFE AFTER PEOPLE".Qe ta shikoni klikoni me poshte


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Bota pas zhdukjes sė njerėzimit (DOKUMENTAR)
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ajet Nuro:Portreti i njė heroi qė u dėnua se ishte ... njerėzor...
» Flori Slatina: Varre tė thjeshtė, njerėz tė mėdhenj - Naim Frashėri
» Flori Slatina: Varre tė thjeshtė, njerėz tė mėdhenj - Tefta Tashko Koēo
» Gjergji: Festa e Krishtlindjes, moment i paqes dhe gėzimit
» Milazim Kadriu: Reportazh nga fshatrat e Grykės sė Llapit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Kultura :: Tema shoqėrore-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create your own blog