LUSHNJA PORTAL
MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 "Ndal" emigrimit, duke nxitur punesimin

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: "Ndal" emigrimit, duke nxitur punesimin   Thu Sep 25, 2008 1:42 pm

"Ndal" emigrimit, duke nxitur punesimin
Te rinjte ne qarkun verior te Shkodres dhe ate verilindor te Kukesit, te cilet konsiderohen nder me te prekurit nga punesimi informal dhe emigrimi, pritet te jene pjese e programit 3 vjecar "Migrimi i rinise, vjelja e perfitimeve dhe zbutja e risqeve", qe do te nise nga zbatimi ne 1 tetor te ketij viti. Programi i perbashket per Rinine, Punesimin dhe Migrimin do te zbatohet nga ILO, IOM, PNUD dhe UNICEF, ne bashkepunim me Ministrine e Punes, Ceshtjeve Sociale dhe Shanseve te Barabarta dhe Ministrine e Puneve te Jashtme. Programi me vlere 3.3 milione dollare, akorduar nga fondi spanjoll, do te zbatohet nga Qeveria shqiptare, me mbeshtetjen dhe financimin e agjencive te OKB-se ne Shqiperi, ne kuader te Programit "Nje OKB". Shqiperia eshte nje nder 7 vendet evropiane te perzgjedhura per pilotimin e kesaj nisme per reformimin e Kombeve te Bashkuara, nje nisme qe synon nxitjen e punesimit se te rinjve ne zonat veriore, per te minimizuar rreziqet e perfshirjes ne migracionin e parregullt, permes permiresimit te prodhimtarise, shnderrimit te ndermarrjeve informale dhe kushteve me te mira te punes.

koha jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
"Ndal" emigrimit, duke nxitur punesimin
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Sosblogs