MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Makina me e Shpejte

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Makina me e Shpejte   Sat Sep 20, 2008 9:58 pm

SSC AERO ėshtė njė supermakinė amerikane, e prodhuar nga Shelby Super Cars, e ideuar pėr tė vendosur rekordin botėror tė shpejtėsisė pėr autovetura. E prodhuar nė versionin coupé, njė nga tė veēantat e saj dalluese janė dyert qė hapen nga lart, ndryshe nga modelet e tjera. Nė provėn e saj tė shpejtėsisė, makina ka arritur rekordin e 411 kilometrave nė orė. Motori i makinės nė versionin standart ėshtė me tetė pistona, 6200 kubikesh, me 787 kuaj fuqi dhe 6.600 xhiro nė minutė.


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Makina me e Shpejte
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Aksidenti i Xhorxh Majkėll, zbulohet makina luksoze e shkatėrruar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Argetim dhe zbavitje :: Gjeagjeza dhe kuriozitete-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create your own blog