LUSHNJA PORTAL
MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 BELSH/ LUSHNJE/ Digjen disa hektarė nė fshatrat Kosovė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: BELSH/ LUSHNJE/ Digjen disa hektarė nė fshatrat Kosovė   Wed Aug 06, 2008 12:37 am

BELSH/ LUSHNJE - Njė zjarr i rėnė pasditen e djeshme ka shkrumbuar 250 rrėnjė frutore nė Kosovė tė Belshit. Sipas tė dhėnave plantacioni qė ėshtė pėrfshirė nga flakėt, ka qenė i mbjellė me pemė frutore, kryesisht dardha dhe mollė. Pas mbėrritjes sė dy makinave zjarrfikėse, tė ndihmuara edhe nga banorė tė zonės u bė i mundur izolimi i flakėve. Vatra zjarri u shėnuan dje edhe nė Kosovė tė Lushnjės, ku u dogjėn disa hektarė kullota, si edhe nė njė ēiflig tė po kėtij rrethi u dogjėn 4 dynym ullishtė. Mėsohet se policia po heton pėr shkaqet e kėtyre zjarreve.


gazeta panorama

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
BELSH/ LUSHNJE/ Digjen disa hektarė nė fshatrat Kosovė
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Martirėt e Kosovės qė prehen nė Kosovėn e lirė e tė pavarur
» Milazim Kadriu: Reportazh nga fshatrat e Grykės sė Llapit
» AGIM GASHI - DISA RRESHTA NĖNĖS PĖR 8 MARSIN!
» Specat e Kosovės nė tregjet e Bashkimit Evropian
» Sevdije Rexhepi:12 poezi nė pėrvjetorin e 12-tė tė intervenimit Amerikanė nė Kosovė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create a free blog