LUSHNJA PORTAL
MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Maqedoni, hiqen vizat pėr qytetarėt e Shqipėrisė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 30
Location : Genova

MesazhTitulli: Maqedoni, hiqen vizat pėr qytetarėt e Shqipėrisė   Wed Jul 23, 2008 6:45 pm

Parlamenti i Maqedonisė nė seancėn e sotme plenare, me 62 vota pro ratifikoi marrėveshjen pėr heqjen e vizave mė Shqipėrinė.Parlamenti i Maqedonisė nė seancėn e sotme plenare, me 62 vota pro ratifikoi marrėveshjen pėr heqjen e vizave mė Shqipėrinė.

Sipas kėsaj marrėveshjeje, shtetasit e Shqipėrisė dhe ata tė Maqedonisė, do tė qarkullojnė lirisht mes dy vendeve pa viza. Ndėrkohė nė seancėn e sotme ėshtė vendosur qė shtetasit e njė vendi nė vendin tjetėr mund tė qėndrojnė vetėm 90 ditė brenda gjashtė muajve.
Duke iu referuar vendimit mė tė fundit tė parlamentit mėsohet se nė marrėveshjen nė fjalė pėr ēėshtjen e vizave, parashikohet qė zonat kufitare, 20 kilometra nga kufiri, do tė mund tė kalojnė nė vendin tjetėr fqinj vetėm me karta identiteti. (INA)

gazeta shekulli
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Maqedoni, hiqen vizat pėr qytetarėt e Shqipėrisė
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Rritet popullsia shqiptare nė Maqedoni
» Lajme nga Maqedonia-Ilirida
» Agjensia 99International Reisebüro, ofron fluturime direkte nga Gjermania pėr nė Kosovė, Tiranė dhe Maqedoni.
» Lufta pėr ēlirimin dhe ndarjen nga Maqedonia: Ja skenari shqiptar
» STOP DISKRIMINIMIT RACIAL TĖ FĖMIJĖVE SHQIPTARĖ NĖ MAQEDONI! (NĖ DITĖN NDĖRKOMBĖTARE TĖ FĖMIJĖVE )

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Sosblogs.com