MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 POEZI DASHURI PER JU NGA ER-CAMI,,

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4
AutoriMesazh
er-cami
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 88
Join date : 21/07/2008
Age : 29

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURI PER JU NGA ER-CAMI,,   Tue Jul 22, 2008 5:15 pm

Quando il giorno non passa mai
la notte č dentro a te
se pensi che che oramai
vita pił non c'č
non cedere se puoi
ognuno piange sai
e a volte soffrirą, lo sai

Quando pace pił non c'č
puoi cantare insieme a me
quando il giorno č notte ormai
(oh no), e tu non ce la farai
se la vita che tu fai č solo guai
ma perché ognuno soffre sai
ma si consolerą
amici troverai non rinunciare (oh no)

non ce la fai nella solitudine
solo tu non sarai se al mondo sei
solo tu

e la notte č lunga sai
se la vita che tu fai č solo guai
ma perché

ma un giorno č come te
lo sai, ognuno piange, sai
e a volte soffrirą
lo sai, ognuno soffre sai
lo sai...
er-cami lushnje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURI PER JU NGA ER-CAMI,,   Wed Jul 23, 2008 12:07 pm

er-cami shkruajti:
Us shakhs se jab tuk koi baat nahin hoti,
Din nikalta nahi or raat nahin hoti,

Na khafa howa karay wo usay kehna,
Bina us k Mukammal meri zaat nahin hoti

er-cami lushnje

Komplimenta Ero Wink po jam kurioze te di si perkthehet kjo?

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
er-cami
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 88
Join date : 21/07/2008
Age : 29

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURI PER JU NGA ER-CAMI,,   Wed Jul 23, 2008 2:13 pm

me fal po cjane anglisht nuk te ndihmoj dot,sepse jane te sygjeruara nga dikush
qe ktu prane,sikur per cjane italisht jane nga une,fatkeqesisht nuk te ndihmoj dot..
er-csmi lushnje paf
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURI PER JU NGA ER-CAMI,,   Wed Jul 23, 2008 2:40 pm

Ajo nuk eshte anglisht Sad megjithate ska gje se mos na e lexon dikush tjeter dhe na e perkthen (fiksim budallai Laughing )

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
er-cami
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 88
Join date : 21/07/2008
Age : 29

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURI PER JU NGA ER-CAMI,,   Wed Jul 23, 2008 2:52 pm

ah do te ndihmoja me gjith qief po ky miku qe kam ktu me thote qe eshte turqisht,
fatkeqesisgt e kam pak faaaare budall ket shokun,se ku i gjen kto nuk e di,,,,
er-cami lushnje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURI PER JU NGA ER-CAMI,,   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
POEZI DASHURI PER JU NGA ER-CAMI,,
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Monda Korca: Dy poezi "Shperthimi im - dhe - Dashuri ne shi !- Nga -Raimonda Moisiu
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Ndjenje dhe dashuri :: Ne kerkim te romances-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | www.sosblogs.com