MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 ēfare eshte me e drejte......?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: ēfare eshte me e drejte......?   Mon Jul 07, 2008 4:31 pm

ēfare eshte me e drejte,te ndjekesh zemren apo mendjen?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: ēfare eshte me e drejte......?   Mon Jul 07, 2008 4:40 pm

tani ... pike se pari me e drejte eshte te ndjekesh mendjen kurse me e mire eshte te ndjekesh zemren
sepse po ndoqe mendjen, mendja eshte me e arsyeshme dhe ben mire per te ardhmen
kurse po ndoqe zemren ndoshta smund te kesh nje te ardhme te shkelqyer por ama do jesh me ate qe do dhe qe ke enderruar kaq kohe

eshte nje shprehje per kete


zemra jeton ne te sotmen mendja ne te ardhmen kjo eshte dhe arsyeja perse ato nuk kuptohen me njera tjetren (kshu me duket po nuk e mbaj mend mire )

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: ēfare eshte me e drejte......?   Tue Jul 08, 2008 3:17 am

Qe te ndjekesh zemren do te thot se deshiron te jesh gjithmon ne zbulim te se panjohures,pra DASHURIS,ne kerkim te saj,me misteret dhe suprizat qe ajo te dhuron nga momenti ne moment e qe pa dyshim te gjithe pa dallim duan te behen pjes e kesaj ndjenje qe te ofron aq shume sodisfasion.Te ndjekesh zemren s'eshte gje tjeter vec se te dhurosh ate qe ty dikush ta dhuron,pra dashurin, dhe se ti i vetdijshem prehesh tek ajo,pra dashuria,
Pa paragjykime,mendime apo kokeqarje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
TAPA-aka-EPPK
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 198
Join date : 10/05/2008
Location : Kuala-Peqin (Malaysia)

MesazhTitulli: Re: ēfare eshte me e drejte......?   Tue Jul 08, 2008 7:08 am

Asnjeren as tjteren te dyja te cojn ne rruge te gabuara Very Happy Very Happy Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://peqini.com
Burbuqe
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 175
Join date : 12/05/2008

MesazhTitulli: Re: ēfare eshte me e drejte......?   Sat Aug 30, 2008 6:35 pm

ndiq syrin, sepse ajo qe sheh nuk te mashtron...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
pocerina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 47
Join date : 29/08/2008

MesazhTitulli: Re: ēfare eshte me e drejte......?   Mon Sep 01, 2008 5:54 pm

Ka t edrejte tapa. Me lajms.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: ēfare eshte me e drejte......?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
ēfare eshte me e drejte......?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Enver Bytyēi:Nihilizmi dhe teoria e argumentit
» Pėrsiatje shkrimesh nga Sylejman Aliu:-Ibrahim Rugova: Jeta dhe veprimtaria letrare e politike
» Bimėt dhe shtazėt sheruese dhe ushqimore
» Besi Bekteshi: Falja nuk ėshtė kulturė e demokracisė shqiptare, por standard qė nuk do ta plotėsojmė edhe pėr shumė vite
» Nje liber ne gjermanisht i Artistes Alida Hisku eshte nje dhurate e bukur per cilindo...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Ndjenje dhe dashuri :: Ne kerkim te romances-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create a blog