MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dashuri para provimeve? Rrit pėrqendrimin!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Dashuri para provimeve? Rrit pėrqendrimin!   Fri Jun 27, 2008 7:18 pm

Tė bėsh dashuri para provimeve? Nuk bėn keq, pėrkundrazi ndihmon pėrqendrimin dhe mirėqenien psiko-fizike tė studentėve qė janė nė sezonin e provimeve. Sigurisht humbasin orė tė ēmuara qė duhet t’i kalonin nė gjumė, por ata qė vijnė pas njė marrėdhėnieje tė mirė gjenden mė tė freskėt dhe mė tė motivuar para komisionit. Seksologia Chiara Simonelli, docente e Psikopatologjisė nė universitetin “La Sapienza” tė Romės, rrėzon mitin e hershėm tė gjėrave tė ndaluara para provimeve, duke i sugjeruar tė gjithė tė rinjve qė kalojnė ēdo minutė nė shoqėrinė vetėm tė librave dhe filxhanėve tė kafesė, tė shkunden paksa. “Seksi ėshtė shumė i rėndėsishėm pėr tė shkarkuar ankthin, lejon tė bėsh njė gjumė mė tė qetė dhe rrit pėrqendrimin”- sqaron ajo.
Sigurisht, sipas saj, nuk ėshtė e thėnė qė natėn para provimit ta kalosh me ēdo kusht me njė partner. “Seksi ka kuptim vetėm nėse bėhet duke futur nė lojė domosdoshėmrisht ndjenjat, sepse nuk ėshtė si tė shkosh nė palestėr”- kėshillon ajo. Tė bėsh dashuri, ėshtė e kėshillueshme, por duke pasur parasysh edhe disa kushte. Asnjėherė nė orėn 7.30 tė mėngjesit, para se tė shkosh nė provim, por gjatė natės nuk ka asnjė problem. Ėshtė tjetėr diskutim nėse studenti vuan nga ankthi me tepri, e nė kėtė mėnyrė ēdo lloj experience e fortė kthehet nė njė mendim fiks. Nė raste tė tilla, sipas studiueses jemi nė limitin e patologjisė. Megjithatė kėshilla e saj, ėshtė qė tė rinjtė duhet t’i nxjerrin jashtė emocionet, tė hanė, flenė, takojnė miqtė dhe madje edhe tė bėjnė dashuri, si nė jetėn e pėrditshme, ashtu edhe para provimeve. (GAZETA SHEKULLI)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Dashuri para provimeve? Rrit pėrqendrimin!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Haradinaj: Me Kosovėn po udhėheqin flliqanat, sllovenėt dashuri pėr Serbinė (Video)
» Me para tė shtetit shėtitje nė Paris (Foto)
» Sipas serbėve, Flamuri ynė para Skenderbeut, paska pasur mbi shqiponjė njė kryq
» Ramiz Dėrmaku: Pa dashuri dhe flijim jeta s'ka kuptim
» POLICI MUHAMET MITAT LATIFI ME DETYRĖ NĖ GJILAN PARA LUFTE DHE MBAS LUFTE, KERCNON ME POROSI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Kultura :: Studentet-
Kėrce tek:  
Free forum | Computers and Internet | Software | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs