MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Numri juaj personal

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Numri juaj personal   Tue Jun 03, 2008 8:08 pm

Kodi personal paraqet shifren jetesore, ate qė ua jep skeletin e gjitha levizjeve, karakteristikave, deshirave, ngjarjeve, ngritjeve dhe renjeve. Kodi personal fitohet me bashkimin e emrit dhe mbiemrit se bashku me datelindjen tuaj. Mund ta llogaritni ashtu qė te shnderroni cdo shkronje te vecante te emrit dhe mbiemrit ne energji te numrit. Ashtu do te veproni duke e pėrdorur tabelen numerike te Chaldean-Hebrew-it.
Separi mblidhni shkronjat e emrit (te konvertuar ne numra) ne baze te tabeles e pastaj ato te mbiemrit. Deri sa te perfitoni numrin njeshiftror pėr emrin dhe mbiemrin. Pastaj numrin perfundimtar njė shifror te emrit mblidheni me ate te mbiemrit serish deri ne nivelin kur te fitoni njė numer njeshifror si rezultat.
Po ashtu edhe datelindjen tuaj mblidheni deri te fitoni numer njeshifror.


TABELA qė DO PERDORNI NUMRAT:
A = 1
B = 2
C = 3
D = 4
E = 5
F = 8
G = 3
H = 5
I = 1
J = 1
K = 2
L = 3
M = 4
N = 5
O = 7
P = 8
Q = 1
R = 2
S = 3
T = 4
U = 6
V = 6
W = 6
X = 5
Y = 1
Z = 7
Ē = 3
ZH=Z dhe H
SH=S dhe H
NJ=N dhe J


SHEMBULL: Anita Marku, e lindur me: 20.01.1979
• Anita = 1+5+1+4+1=12=1+2=3 - numri njeshifror i zberthyer pėr emrin Anita ėshtė 3
• Marku = 4+1+2+2+6=15=1+5=6 - numri njeshifror i zberthyer pėr mbiemrin Marku ėshtė 6
• 20.01.1979 = 2+0+0+1+1+9+7+9=30=3+0=3 - numri njeshifror i zberthyer pėr datelindje - 3

Ne fund rezultatin perfundimtar nga emri, mbiemri dhe datelindja mblidheni deri sa fitoni serish numer njeshifror

Numri NJĖ (1): konsiderohet si fillimi dhe sipas religjioneve monoteiste, se njė ėshtė vetėm ZOTI;

Numri DY (2): ėshtė numri i tė kundėrtave, nė mes krijuesit dhe tė krijuarit, dritės me natės, materies dhe shpirtit, anės femėrore dhe asaj mashkullore etj.;

Numri TRE (3): konsiderohet si njė numėr i plotė dhe simbolizon pėrsosshmėrinė;

Numri KATĖR (4): merret si numėr i fuqishėm, sepse ėshtė treguesi i katėr anėve tė botės;

Numri PESĖ (5): shpreh tėrėsinė si njėsim tė pėrsosur. "Vula e Solomonit" kishte si simbol yllin me pesė cepa. Po ashtu, pesa konsiderohet si numėr i fortė, e qė ka fuqi mbrojtėse nga ndikimet negative tė magjisė sė zezė dhe rrymimeve tjera tė dėmshme;

Numri GJASHTĖ (6): llogaritet si numėr mistik, sepse nė shkrimet e shenjta, me tė tregohen gjashtė ditėt e krijimit tė botės. Ky numėr, njėkohėsisht, plotpjesėtohet me numrin ēift - 2 dhe me numrin tek - 3;

Numri SHTATĖ (7): nė Univers funksionojnė shtatė sfera kozmike qė nė veprat religjioze emėrtohet si "shtatė qiej". Pastaj, kemi shtatė ditė tė javės;

Po ashtu, ky numėr ka domethėnien e tėrėsisė kompakte hapėsinore-kohore. Derivati e saj i pėrgjigjet shumėzimit tė paskajshėm tė faljes 7 X 70;

Numri TETĖ (Cool: konsiderohet si numėr i shenjtė, sepse shpreh njėrėn ndėr bashkėsitė mė tė fuqishme hyjnore egjiptiane. Kjo bashkėsi ka qenė e formuar nga 4 zona meshkuj dhe zota femra;

Numri NĖNTĖ (9): tek shumė besėtytni tė popujve tė lashtė, numri nėntė ėshtė konsideruar me nivelin e numrit tė pėrsosur 3. Nė thelb, nėnta plotpjesėtohet me treshin;
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Numri juaj personal
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Urime pėr Ditėlindje!
» Ēdo gjė qė ka tė bėj me zgjedhjet lokale nė Kosovė
» Agim Rexha: "Zonja e zezė" dhe Kosova e tradhėtuar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Argetim dhe zbavitje :: Astrologjia dhe numerologjia-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Free blog