LUSHNJA PORTAL
MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 A mundemi "ne", sot, te jemi vetvetja?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Princo
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 82
Join date : 26/09/2010

MesazhTitulli: A mundemi "ne", sot, te jemi vetvetja?   Sat Oct 02, 2010 11:19 pm

Sot, kemi nevoje per nje "RILINDJE 2" ... Kemi nevoje per nje rilindje te re, moderne apo koherente. Kemi nevoje te behemi pak rilindas sepse vlerat tona kombetare midis ketij konglomerati levizjesh kaotike, ne politike, ekonomi dhe ne jeten sociale, po zbehen...A e dini cfare rilindasit tane bene para afro nje shekulli? Ja sec bene: "Moren nje Skenderbe aq sa ishte dhe e bene ( artistikisht) me shume sec ishte, moren nje shpate te madhe dhe ja vune ne dore dhe finalja; moren nje komb te demoralizuar nga pushtimet, plackitjet dhe dhunimet dhe i thane: "TI, KOMBI IM, VLEN !...TI, KOMBI IM, JE I AFTE TE PRODHOSH BURRA SHTETI...MOS U PERGJUNJE!
A mundemi "NE" , sot, te bejme ate qe rilindasit tane bene para shume vitesh?
A mundemi "NE", sot, te rizgjojme ndjenjen e bukur e te qenurit shqiptare?
A mundemi "NE", sot, te jemi i vetvetja?
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Agim Shkodra
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 85
Join date : 28/07/2010

MesazhTitulli: Re: A mundemi "ne", sot, te jemi vetvetja?   Sun Oct 03, 2010 7:48 pm


- 777 -
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
A mundemi "ne", sot, te jemi vetvetja?
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Selim Hasanaj: C'farė ishim dikur e c'farė jemi sot, por dhe c'farė do jemi nesėr
» Te jesh vetvetja
» Hoxha: Ne pranojmė edhe tė vritemi, por edhe tė vrasim. Ne jemi pro Xhihadit
» Milaim Delija: Letėr e hapur Daut Demakut (mbi kuptimin e mendimit pozitiv)
» AGIM GASHI - ANGELA MĖRKELIT

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: ē'eshtja kombetare :: Ēėshtja kombėtare-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create a free blog