LUSHNJA PORTAL
MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Berisha me Presidentin e BE: Do perpiqem te punoj me opoziten

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 40
Location : Athine.

MesazhTitulli: Berisha me Presidentin e BE: Do perpiqem te punoj me opoziten   Thu Apr 15, 2010 6:34 pm

Berisha me Presidentin e BE: Do perpiqem te punoje me opoziten.


BRUKSEL – Kryeministri Sali Berisha premtoi sot nė njė konferencė tė pėrbashkėt me Presidentin e BE nė Bruksel, se do tė punojė bashkė me opozitėn shqiptare pėr integrimin e vendit.
Pas takimit zyrtar me Presidentin e BE, Van Rompuy, tė dy zyrtarėt mbajtėn njė konferencė pėr media.
Kryeministri shqiptar Sali Berisha tha se do tė bėjė pėrpjekje pėr tė punuar me opozitėn ndėrsa shtoi se ka ofruar kompromise tė mėdha deri tani, duke pėrmendut Kodin Zgjedhor.
Ndėrkohė Presidenti i BE, Van Rompuy theksoi se e vlerėson pėrparimin e deritanishėm tė Shqipėrisė nė ēėshtjen e integrimit.
Rompuy tha se ai personalisht ėshtė i angazhuar ta ēojė pėrpara kėtė proces. Nė lidhje me liberalizimin e vizave, Presidenti i BE tha se Komisioni do tė pėrgatisė vlerėsimin, por citoi se vendi duhet tė vazhdojė dhe tė plotėsojė reformat e nevojshme.

Burimi informative ketu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Berisha me Presidentin e BE: Do perpiqem te punoj me opoziten
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shaip Beqiri:Brenga e maestro Berishės dhe madhėshtia e cfilitur
» Flora Durmishi: Intervistė me zonjėn Liri Berisha
» Adem Berisha-Ferit Ramadani: ĒKA TĖ THEM TY ADEM BERISHA
» Laura Rushani: Berisha nderon nė Bukuresht Fan Nolin
» Zyra per Mbrojtjen e Konsumatoreve: Leter e hapur drejtuar Kryeministrit Berisha

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | Computers and Internet | Software | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Sosblogs.com