LUSHNJA PORTAL
MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lushnje: Helmohen nga ushqimi bashkėshortėt, vdes gruaja 60 vjeēare

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 39
Location : Athine.

MesazhTitulli: Lushnje: Helmohen nga ushqimi bashkėshortėt, vdes gruaja 60 vjeēare   Sat Sep 19, 2009 9:14 am

Helmohen nga ushqimi bashkėshortėt, vdes gruaja 60 vjeēare


Kristaq Thanasi


LUSHNJE- Njė 60 vjeēare ka humbur jetėn, kurse bashkėshorti i saj ndodhet nė gjendje tė rėndė, pas konsumit tė syfyrit mėngjesin e sotėm. Dyshimet e mjekėve janė helmim shkaktuar nga konsumi i ushqimit, por analizat pėrfundimtare do tė pėrcaktojė edhe shkakun e helmimit.
Sipas burimeve policore, ngjarja ka ndodhur nė fshatin Ēerm -Sektor tė rrethit tė Lushnjes dhe viktimė ėshtė Zoje Hida, e cila ndėrroi jetė pak kohė pas konsumit tė mėngjesit dhe rėndė mbeti bashkėshorti i saj, Ramazan Hida.
Ata janė zgjuar herėt nė mėngjes pėr tė ngrėnė syfyrin, pasi kanė qenė me agjėrim, por pak kohė pas kėsaj janė ndjerė keq. I biri, qė ndodhej nė shtėpi sė bashku me ta
i ka dėrguar me urgjencė nė spital, por megjithė ndihmėn gruaja nuk ka arritur tė shpėtojė. Mjekėt kanė pohuar se janė marrė kampionė ushqimesh dhe janė dėrguar pėr analizė nė laboratorin toksikologjik nė kryeqytet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Lushnje: Helmohen nga ushqimi bashkėshortėt, vdes gruaja 60 vjeēare
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Cikėl shkrimesh rreth punės me nxėnės me aftėsi tė kufizuara mendore!
» Kadri Mani: Letėr shoqėrore shokut Binak Ulaj, ish-bashkėpunėtor yni i ilegales
» SMAIL GASHI SLLOVIA: DHUNA SĖRBE NĖ TREVĖN E LYPJANIT(I) dhe (II)
» Bashkatdhetarėt kanė tejkaluar investimet e bashkėsisė ndėkombėtare nė Kosovė
» Vdes poetesha Sadete PRESHEVA nė moshėn 62 vjecare - VIDEO

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Sosblogs.com